GeenStijl en twitteraar Eendevanger moeten tv-persoonlijkheid Patricia Paay een schadevergoeding van 30.000 euro betalen voor het plaatsen van een seksvideo. De rechter erkende de inbreuk op de levenssfeer van Patricia Paay.
Voor het EOKM is dit een groot succes voor alle slachtoffers van sexting: Het maakt niet uit wie je bent of wat je doet. Alleen jij bent degene die beslist of het filmpje online komt of niet. Als meisjes en ook jongens open spreken over seks of zich open seksueel gedragen betekent dat niet dat je haar of hem als snol kan wegzetten en zij/hij daarmee het recht verliest om te beslissen over wat er (online) met haar seksualiteit gebeurd.
De uitspraak van de rechter was de volgende: Uit het voorgaande volgt dat de voornoemde belangenafweging jegens allegedaagden in het voordeel van Paaij uitvalt. De onrechtmatigheid van het handelen van Vellema onderscheidenljk GSMedia c.s. is daarmee gegeven. De door Paaij tevens ingeroepen bescherming op grond van het portretrecht (artikel 21 Auteurswet) en de Wet
Bescherming Persoonsgegevens (thans de Algemene Verordening Gegevensbescherming) voegt aan het bovenstaande in dit geval niets toe, zodat die grondslagen geen behandeling
behoeven. Hetzelfde geldt voor het door Paaij ingeroepen auteursrecht op het filmpje, waarvan bovendien niet is komen vast te staan dat zij dat atiteursrecht heeft. De vereiste schriftelijke overdracht van auteursrecht heeft immers niet plaatsgevonden.